ETKİNLİKLER
 
 
EFT ve Release Seansları
 
Bedensel Terapiler
 
Reiki
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EFT
 

EFT pek çok kere çok hızlı işe yarar ve gelişmeyi farketmek mümkündür. Bazı inatçı alanlarda ise biraz daha uzun süreli çalışma gerekebilir. Önemli olan rahatsızlığı yaratan asıl nedene erişmektir. Bunun bulunmasından sonra çözülme çok hızlı olmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EtkİnlİklerİMİZ

÷EFT VE RELEASE SEANSLARı


÷ Kişisel EFT ve RELEASE (özgürleşme) Seansları
÷ RELEASE (özgürleşme) Tekniği
÷ EFT(Duygusal Özgürleşme Tekniği) nedir
÷ Neden hasta oluruz
÷ Herşey "enerji" dir
÷ EFT nasıl uygulanır
÷ EFT'nin kullanıldığı alanlar

÷ Program Hakkında Yorumlar

Kişisel EFT ve RELEASE (özgürleşme) Seansları

Hayatınız bazan tıkanıp kalır. Tüm yollar kapanır, aynı dramayı tekrar ve tekrar yaşamaya başlarsınız. Kendinizi açmazda görür, gittikçe gücünüzü kaybedersiniz. Yeterli enerji seviyesinde olmadığınız için de bu kısır bir döngüye dönüşür. Aslında bu tür sıkı tıkanmalar çok büyük açılımlar için olmaktadır. Direncinizde son aşamaya gelip açılıma izin vermeniz için.

Bu aşamada EFT ve RELEASE teknikleri, bu sıkıntılı sürecin daha kolay aşılıp, tünelin sonundaki ışığı daha hızlı görmek açısından hem hızlı, hem de çok etkili yöntemlerdir.

Bire bir yapılan EFT ve RELEASE seanslarında amaç kişinin o bağlantıyı kaybettiği gücü ile tekrar bağlantı kurması, dengesini tekrar sağlaması ve umut dolarak ilerleyebilmesi; kişinin kendi hayatının kontrolünü eline almasıdır. Seans sırasında uygulanan RELEASE tekniğinde ise bize ait ve en özel olarak gördüğümüz ama bizi tüketmekten başka bir işe yaramayan duygularımızın, düşüncelerimizin, arzularımızın, dışarıya karşı verdiğimiz savaşların aslında birer illüzyon olduğunu öğrenir ve benzersiz, tarifsiz bir rahatlama hissederiz.

Bu seanslarda sizin icin çok çok önemli olduğuna emin olduğunuz ama sizi tüketen, enerjinizi çalan duygu ya da düşüncelerinize bakış açınızda yapacağınız çok küçük bir değişiklik, sizi daha mutlu olduğunuz, kendinizi çok daha özgür hissettiğiniz, daha huzurlu bir seviyeye taşır.

Yaklaşık 1 saat süren seans süresince, kişinin kendisi ile yüzleşmesi ve geçmişinde saniyeler içinde edindiği yanlış, işe yaramayan inançları/düşünceleri oldukça kısa sürelerde daha güçlü ve hayatı kolaylaştıran inançlar ve düşüncelerle değiştirebilmesi mümkündür.

Seansın başarısı tamamen kişinin seansa katılımı, terapiste izin vermesi, verilen basit çalışmaları kendi kendine uygulaması, öğrendiklerini hayata geçirmesi ile doğru orantıldır.

Çok kısa sürede kişinin kendisini şaşırtacak düzeylerde sonuçlar aldığımız bu seanslar için ön koşul artık daha farklı, daha huzurlu, daha keyifli, daha farkında yaşama duyulan güçlü istektir.

>> en üste dön

RELEASE (özgürleşme) Tekniği

Release Tekniği istemediğimiz duygulardan, hayatta sürekli önümüze çıkan engellerden kurtulmayı ve bunun sonucunda bizlere içsel huzur ve rahat bir hayatın kapılarını açmayı sağlayan, son derece basit bir yöntemdir. Hem de bunu hızlı ve etkili bir şekilde sağlar. Bu yöntemle negatif veya hoş olmayan bir duygudan çok kısa bir sürede özgürleşmek mümkündür. Tüm yapmanız gereken ise, buna izin vermenizdir.

Eğer kötü bir deneyimiz olduysa veya kötü bir deneyimden geçiyorsanız ve sürekli bunu düşünüyor, bunun hakkında konuşuyorsanız, bu düşünceye takılı kalırsınız. Belki kötü bir müdürünüz var ve yeni bir iş istiyorsunuz veya bir iş arkadaşınız size kötü davrandı, aldatıldınız veya birisi size kabalık etti. Ne olduğunun bir önemi yok. Ama sürekli, bozuk bir teyp gibi bu durumla iligili düşünmeye devam ettikçe, örneğin müdürünüze kötü şeyler olmasını, ona gününü göstermeyi düşündükçe o düşünceye takılı kalırsınız. Ve bu hoşlanmadığınız şeyleri tekrar tekrar düşünüp yaşadığınızda kalbinizde ve midenizde bir sıkışma hissetmiyor musunuz? Bunları hissetmek hoş değil, değil mi? Siz sürekli aynı olumsuz şeylere takılı kaldıkça, huzur, neşe, keyif ve bolluk bereket hayatınıza nasıl girebilir?

Hayatı keyifli ve sevinç içinde yaşamamıza tek engel kendimiziz. Birşeylere takılı kalmaktan vazgeçip serbest bıraktığımızdaysa, huzur, keyif ve neşe hayatımıza kolaylıkla ve rahatlıkla girer, çünkü girecek kapı bulur.

Release Tekniğinin temel prensibini basit bir örnekle ele alalım. Öncelikle elinize bir kalem alın ve elinizde çok sıkı tutun. Elinizi gittikçe daha da sıkın. Sıkmaya devam edin. Bu sıkma işlemini 2 dakika kadar sürdürün. Nasıl hissettiğinize bakın. Yoruldunuz mu? Eminiz ki hissettikleriniz pek hoş birşeyler değil. Eliniz bu kadar sıkı bir şekilde bir şeyi tutarken, onu bırakmadan elinize başka birşey almanız mümkün mü? Elinize başka birşey almanın tek yolu elinizi açmak ve kalemi bırakmak. Şimdi elinizi açın ve kalemi bırakın. Kendinizi rahatlamış hissediyorsunuz, değil mi? Bu rahatlama hissinin elinizden kolunuza ve oradan bedeninize yayılışını takip edin. Çok güzel bir duygu değil mi? Çok rahatlatıcı.

Sadece şimdi, yani kalemi bıraktıktan sonra ne istiyorsanız elinize alabilirsiniz, değil mi?
İşte Release Tekniği, aynen bu şekilde çalışır.

>> en üste dön

EFT(Duygusal Özgürleşme Tekniği) nedir

EFT(Emotional Freedom Techniques – Duygusal Özgürleşme Teknikleri) çok hızlı ve pek çok alanda mucizevi sonuçlar ortaya koyan bir yöntemdir. Bedenin enerji sistemi ile ilgili etkileyici yeni buluşları temel alan bir enerji çalışmasıdır. Kişinin duygusal sıkıntılarından daha kolay ve daha yumuşak bir şekilde sıyrılmasına ve dengesini sağlamasına yardımcı olur. EFT terapisinin amacı duygusal problemleri şifalandırmaktır. Bu tekniğin ardındaki teori, içimizdeki duygusal yaraların beden ve zihinde bloke olmuş bir enerji yığını olarak saklandığıdır.

Çinlilerin 5000 yıldan fazladır kullandıkları akupunkturun iğnesiz olanı diye de adlandırılan EFT teapisi yüzde ve bedende yer alan belli enerji noktalarını basit vuruşlarla uyararak aynı anda bazı özel olumlamalar yapmaktan oluşur. Uygulaması, öğrenmesi çok kolaydır. EFT terapisi kişinin blokajlarını yumuşak bir şekilde serbest bırakmasını sağlar. Esas olan içsel şifa gücünün devreye girmesidir. Enerji dengelenince bizi olumsuz etkileyen durumlarla ilgili düşüncelerimiz değişir ve negatif duygular yok olur. Bu süreç, tüm bedenimizde biyoelektromanyetik seviyede gerçekleşir.

EFT travmalar, stres, korkular, fobiler, depresyon, bağımlılıklar gibi pek çok alanda binlerce durumda etkinliğini ispatlamış bir yöntemdir.

EFT,
o başka bir yöntemin işe yaramadığı durumlarda çoğunlukla işe yarar
o genelde hızlı, uzun süre etkili ve yumuşak bir yöntemdir
o ilaç veya alet gerektirmez
o herkes tarafından kolayca öğrenilebilir
o kendi kendine uygulanabilir

>> en üste dön

Neden hasta oluruz

Tıp dünyasının mensupları bile hastalıkların çoğunluğunun, stres, gerginlik, negatif inanç kalıpları ve davranışlarla zihinde başladığını kabul ediyorlar. Kimyasallar vücutta saniyede 1 cm hızla ilerleken, enerji ise ışık hızı ile, yani saniyede 186,000 mil hızla vücutta hareket ediyor. Bir daha negatif bir duygu hissettiğinizde, bu bilginin bedeninizde bir yerde bir şekilde deneyimlenmek üzere beyninizden o bölgeye doğru ne kadar hızla hareket ettiğini ölçümleyin. Enerji seviyesinde bir şey oluyor mu, bakın. Düşünceleriniz, enerjinin bir ifade şeklidir. Dolayısı ile pek çok hastalık düşünceleriniz veya duygularınız tarafından yaratılıyorsa, bunların yine enerjiyi temel alan EFT ve Release gibi çalışmalarla giderilmeye çalışılmasında fayda olduğunu düşünüyoruz.

EFT, travmalar, stres, korkular, fobiler, depresyon, bağımlılıklar gibi pek çok alanda binlerce durumda etkinliğini ispatlamış bir yöntemdir.

o başka bir yöntemin işe yaramadığı durumlarda çoğunlukla işe yarar
o genelde hızlı, uzun süre etkili ve yumuşak bir yöntemdir
o ilaç veya alet gerektirmez
o herkes tarafından kolayca öğrenilebilir
o kendi kendine uygulanabilir

>> en üste dön

Herşey "enerji" dir

Herşey "enerji"den oluşur. İnsan bedeni de dahil olmak üzere fiziksel her yapı istisnasız enerjidir. Einstein bu gerçeği yıllar önce bulmuştu. Dolayısı ile insan bedeni katı gibi görünse de temeli enerjidir. Bu gerçeği bugün tüm bilimadamları kabul ediyorlar. Bu gerçek son zamanlara kadar psikoterapi alanında pek farkedilmedi. Hem de enerji terapileri stres, travma yaratan hatıralar, kızgınlık, fobiler ve nerdeyse her tür duygusal problemde inanılmaz sonuçlar vermiş olmasına rağmen. Ama günümüzde bir çığ gibi yayılmakta olan bu teknik, pek çok kişide kısa sürede mucizevi etkiler göstermektedir.

Tüm negatif duyguların kökünde bedenin enerji sistemindeki bir blokaj, bir engellenme yatar. Fiziksel ve duygusal acılarımız ve hastalıklarımız duygularımızla çok yakından bağlantılı olduğu için çözümlenmemiş negatif duygularımızın pek çok fiziksel hastalık ve acıların kaynağı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

EFT bir enerji terapisidir ve hızlı ve yumuşak bir yöntemdir. Duygusal akupunktur da denilebilen EFT basitçe, bilinen akupunkturun iğne batırmadan ve kendi kendine yapılanı olarak tanımlanabilir. Bedendeki belli noktalara 2-3 parmağın ucuyla hafifçe vurup bir takım cümleler söylenerek kolayca uygulanabilir.

EFT'nin 90'lı yıllarda ortaya çıkmasını ve gelişmesini sağlayan Gary Craig'in 2007 yılında Türkiye National Geographic kanalında ileri derecede yılan korkusu olan Amerikalı bir çiftlik sahibinin EFT ile nasıl şifalandırıldığı ile ilgili bir programı yayınlanmıştır. Stanford Üniversitesi mezunu bir mühendis olan Gary Craig'in oldukça kapsamlı EFT sitesi http://www.emofree.com'da "danışman grubu" en az 15 tıp doktorundan oluşmaktadır. Yine aynı sitede ücretsiz olarak indirilebilecek İngilizce bir EFT el kitabı da yer almaktadır.

EFT'yi basit anlamda öğrenip günlük hayatlarında uygulayanlarda, kızgınlık, korku, panik atak, çaresizlik, hüzün gibi duygularında inanılmaz iyileşmeler olmaktadır ve bu durum pek çok şekilde kanıtlanmıştır.

EFT şifa yöntemleri arasında yeni bir dönemin açılmasını sağlamıştır çünkü artık problemleri çözmek için aylar, yıllar süren terapilere ve hırpalayıcı yöntemlere gerek kalmadı. Pek çok sorunu EFT ile dakikalar seviyesinde çözebilirsiniz. Yeni başlayanlarda %50 olan başarı oranı olan EFT'nin içine biraz daha girip değişik alanlarda uygulamaya ve konuyla ilgilenmeye başlayınca bu oran %98'e kadar yükselmektedir. Ve bu yöntem pek çok tıp adamı tarafından da kullanılmaktadır. Gary Craig'in sitesinde danışman grubunda en az 10 tıp doktoru bulunmaktadır ve sitede hergün dünyanın dört bir köşesinden yollanan başarı hikayeleri paylaşılmaktadır.

EFT son derece derin travmalarda da mucizeler yaratır. Bu tür bir çalışma içinse bir EFT terapisti ile çalışmak veya eğitim almak gerekmektedir. Bunun nedeni, çalışma sırasında ortaya çıkabilecek çeşitli duygular üzerinde çalışırken yöntemin ayrıntılarını bilmenin veya bilen birisi ile çalışmanın kökte yatan esas duyguya, düşünceye, inanca daha etkin ulaşabilme açısından sağlayacağı rahatlıktır.

EFT, yaşam kalitesini ve verimi yükselten bir tekniktir. Kişinin enerji seviyesini yükseltmenin yanısıra, özgüvenini arttırır, içindeki gücü ortaya çıkartır ve yapamayacağını düşündüğü şeyleri daha kolay gerçekleştirmesini sağlar. Düzenli olarak kendine hergün 5 -10 dakika EFT yapanlar daha umut dolu, daha şevkli olur, karşılarına çıkan problemleri daha kolay hallederler.

>> en üste dön

EFT nasıl uygulanır

İnsan bedeninde hayat kaynağı olan enerjiyi taşıyan kanallar vardır ve bunlara "meridyen" adı verilir. EFT'de işte tüm bedenimizi saran bu enerji ağı üzerinde yer alan temel bir takım noktalar uyarılır ve korkular, kaygılar, kızgınlık, stres gibi duygusal blokajların serbest bırakılması sağlanır.

EFT sürecinde önce zihin belirlenmiş bir sorun veya konuya odaklanır. Bu bir düşünce, duygu, inanç veya bir olay olabilir. Daha sonra bedenin enerji meridyenleri üzerindeki belirli noktalar 2-3 parmakla 7-10 kez vurularak uyarılmaya başlanır ve aynı esnada konu ile ilgili belli formatta cümlelerin söylenmesi şeklinde uygulama yapılır. Burada önemli olan, cümlelerin gerçek duyguyu belirten cümleler olması ve bir süre sonra odaklanılan konunun arkasından farklı bir takım duygular veya düşünceler ortaya çıkarsa, bunlara yönelik cümlelerle çalışmaya devam edilmesidir.

>> en üste dön

EFT'nin kullanıldığı alanlar

Korkular, fobiler
Stres
Alışkanlıklar (sigara gibi)
Nefes alma sorunları
Negatif hatıralar
Konsantrasyon sorunları
Özgüven yükseltme
Duygusal kontrol
İlişkiler
Finansal konular
Rahatlama
Sevilen birisinin kaybı

>> en üste dön

 
 
 
yazı büyüklüğü :  

 

Lale Külahlı
 
 

 

Jale Çukran
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

ANASAYFAHAKKIMIZDAETKİNLİKLERİMİZÇALIŞMALAR ve EĞİTİMLERRUHUNUZA GIDAYORUMLARINIZDOST SİTELERİLETİŞİM
EFT ve Release SeanslarıBedensel TerapilerReiki

 

Bu sitede paylaşılan terapi ve yöntemler herhangi bir hastalık için tanı veya tedavi yerine geçmez. Her türlü sağlık probleminiz için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Şifa Çemberi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Tel: 0538 674 4249

Copyright © 2013 - Şifa Çemberi