HAKKIMIZDA

yazı büyüklüğü :  

JALE ÇUKRAN

 
 
LALE KÜLAHLI

 

Jale Çukran

 

Lale Külahlı

Bir anne ve bir evlat görevlerinin dışında hayatta başka şeler yapmam gerek fikrine sahip olduğumda oldukça genç sayılabilecek yaştaydım. Önce, bir kaç arkadaşla birlikte özel bir gazetenin aylık çocuk dergisini çıkarmaya başladık. Daha sonra iş hayatına atıldım. İlk işim turizm acentasında görev almaktı. Üç sene turizmle ilgilendikten sonra çok uluslu bir şirketten gelen bir teklifle altı sene de orada çalıştım.

Hayatımda karşıma hep güzel insanlar çıkmıştır. Görev aldığım tüm şirketlerde ve özel hayatımda insanlarla olan ilişkilerim benim için hep önemli olmuştur. İlişkilerin, karşılıklı sevgi, saygı ve anlayış çerçevesinde sürdüğü müddetçe çok keyifli ve besleyici olduğuna inanmışımdır. Bu görüşümün hayatımın felsefesi haline gelmesi bir kaç sene öncesine dayanır. Lise yıllarımdan beri felsefe, psikoloji, spiritüel bilgilere merakım vardı. Bu ilgiyi dernek çalışmaları ve araştırmalarla hep destekledim.. Bir süre sonra kendimi iyice bu dünyanın içinde buldum ve bu durum beni oldukça mutlu etti.

1999 yılında Reiki'ye uyumlandım ve daha sonra da Reiki Master oldum. Bu arada NLP, Embrace Yourself, Vipassana Meditasyonu, Duygusal Kinesioloji, Ra-Sheeba ve Self Hypnosis eğitimleri aldım. Ayrıca, derin ruhsal pek çok çalışmaya katıldım.

Hayat tecrübemle süslediğim tüm sohbetlerimin insanlara iyi geldiğini farketmeye başladım. Farkındalık ve enerji çalışmaları bir süre sonra benim için vazgeçilmez olmaya başladı. Birkaç dost birleşip, bir kafede Cumartesi Farkındalık sohbetlerine başladık. Aslında hiçbirimizin diğerinden farkı yoku. Tek ayrıcalık farkındalık penceresinin bazılarımızda açık olmasıydı.. Bu sohbetleri düzenlerken aslında yüreğimde yatan işin yapmakta olduğum iş değil, insanların ruhuna iyi gelen, onları yukarıya taşıyan çalışmalar olduğunu farkettim ve çalıştığım şirketteki görevimden sevgiyle istifa ederek, Şifa Çemberi'ni açmaya niyet ettim.

Evrene şükrediyorum.

 

Ben bir Matematikçiyim. Hayata atılmadan 2 sene İngilizce Matematik öğretmenliği yaptıktan sonra 1989 - 2005 yılları arasında çok uluslu bir şirkette çeşitli görevlerde çalıştım.

Hayatta yapacak daha fazla şey olduğuna karar verip 15,5 yıl sonra şirketten ayrıldım ve Şifa Çemberi için çalışmalara başladım. Matematik ve spiritüellik birarada nasıl oluyor diye soranlarınız varsa, tanışalım, anlatayım.

İnsanları hep sevdim. Hayata dair herşey hep ilgimi çekmiştir. Kendimi keşfetme ve bilme ateşinin içine ise çalıştığım şirketin Amerika'dan gelen bir misafiri ile bir sohbet sırasında düştüm. Sene 1995 idi. Kendimi ve insanı keşfetme isteği gerçekten içimde bir ateş gibiydi ve söndüremiyordum. O zamandan beri Reiki, NLP, EFT, Duygusal Kinesioloji, Release Technique, Labirent, Kendin Olma, Self Hypnosis eğitimleri gibi sayısını hatırlamadığım sayıda eğitimlere ve çeşitli seviyelerde pek çok derin, ruhsal çalışmalara katıldım. Önce kendimi aşmak ve daha rahat ve huzurlu yaşamayı amaç edinerek katıldığım bu eğitim ve çalışmaların yanısıra, içimde yanan ateşi söndürebilmek için sürekli okudum, araştırdım ve denedim.

Her zaman öğrendiklerimi paylaşmak için yoğun çaba sarfeden birisi olsam da son 2 sene zarfında öğrendiklerimi biraraya getirerek başkalarıyla çok yoğun olarak paylaşmaya ve uygulamalara başladım.

Sonunda da "neden bir merkez açmıyoruz" düşüncesi içime düştü. Hep olan hayal artık gerçek olma aşamasına gelmişti. Bu işi götürecek bir de ortak gerekiyordu ki Evren onu da çalıştığım şirkette karşıma çıkarttı.

Herkesin hayalini gerçekleştirebilmesini diliyorum. Yeterince isteyince olmayacak şey olmadığına inanıyorum.

         

ANASAYFAHAKKIMIZDAETKİNLİKLERİMİZÇALIŞMALAR ve EĞİTİMLERRUHUNUZA GIDAYORUMLARINIZDOST SİTELERİLETİŞİM
EFT ve Release SeanslarıBedensel TerapilerReiki

 

Bu sitede paylaşılan terapi ve yöntemler herhangi bir hastalık için tanı veya tedavi yerine geçmez. Her türlü sağlık probleminiz için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Şifa Çemberi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Tel: 0538 674 4249

Copyright © 2013 - Şifa Çemberi